تبدیل پاورپوینت به جزوه

تبدیل پاورپوینت به جزوه آموزشی

تبدیل پاورپوینت به جزوه آموزشی با چند گام ساده

اگر مدرس، سخنران و یا دانشجو هستید و قصد آموزش و ارائه مطلب با پاورپوینت را دارید حتما این مقاله یعنی تبدیل پاورپوینت به جزوه را مطالعه کنید. اگر در حین ارائه برق قطع شد و یا به هر دلیل فنی دیگر قادر نبودید از روی لپ تاپ تان ارائه خود را انجام دهید چه باید کرد؟

شاید بخواهید از روی دست نوشته هایتان ارائه را پیش ببرید اما نمی تواند جای اسلاید های شما را بگیرد به عبارتی دیگر شما از روی اسلایدها تمرین کرده اید و ممکن است نظم ذهنی شما به هم بریزد.

اگر قصد آموزش دارید و می خواهید مخاطبان از اسلایدهای شما یادداشت برداری کنند و یک آموزش شیک و با کلاس داشته باشید، باز هم این آموزش را فرا بگیرید. البته در فیلم طراحی پیشرفته پاورپوینت نکات زیادی گفته شده که می توانید به کمک آن اسلایدهای جذاب و حرفه ای بسازید.

شاید اولین چیزی که به ذهن شما برسد این هست که از تمام اسلاید های خود یک پرینت بگیرید اما بیایید کمی حرفه ای تر این کار را انجام دهیم. با تبدیل پاورپوینت به جزوه، تعداد صفحاتی که پرینت می گیرید به یک سوم کاهش پیدا می کند و همچنین اگر قصد دارید تا آن را به صورت جزوه آماده کنید و بین مخاطبان خود توزیع کنید تا در کنار هر اسلاید نکات شما را یادداشت کنند از روشی که در زیر خواهیم گفت استفاده کنید.

برای تبدیل پاورپوینت ، ابتدا اسلایدهایی که قصد پرینت گرفتن از آن را دارید باز کنید. سپس مطابق شکل زیر گزینه فایل را باز کنید.

تبدیل پاورپوینت

در مرحله بعد گزینه پرینت را بزنید؛ همان طوری که مشاهده می کنید در سمت راست  نمونه ای از اسلایدهای شما را نشان می دهد و نشان دهنده آن است که در پرینت هم به همان صورت چاپ خواهد شد. اما منظور ما این نوع پرینت نیست.

تبدیل پاورپوینت به جزوه2

در قسمت بعد شما از منوی کشویی که در شکل نشان داده شده است گزینه 3 Slide  را انتخاب کنید. حال اسلاید های خود را در سمت راست مشاهده کنید.

تبدیل پاورپوینت به جزوه3

 

تبدیل پاورپوینت به جزوه4

جالب به نظر می رسد شما هر سه اسلاید را در یک صفحه مشاهده می کنید و در کنار هر اسلاید هم خط هایی برای یادداشت برداری مخاطبان قرار داده شده است.

حالا می توانید تنظیمات پرینت، مثل تنظیم تعداد صفحه مورد نظر و … را انجام دهید و گزینه Print را بزنید. به همین راحتی شما توانستید با تبدیل پاورپوینت، یک جزوه حرفه ای بسازید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *